nagłośnienie na światowym poziomie
Długość czasu pogłosu regulowana w ciągu sekundy?
Jednym przyciskiem – to nowa definicja uniwersalności dla obiektu kultury
Opera Śląska jako pierwsza w Polsce prezentuje najwyższej klasy system zmiennej akustyki, produkcji niderlandzkiej firmy ACS. Jego działanie natychmiast uzyskało uznanie zarówno artystów, muzyków jak i widzów. Idealnie naturalny dźwięk nie powoduje żadnych podejrzeń, że w Operze funkcjonuje system, kształtujący warunki akustyczne, które można zmieniać w zależności od charakteru wydarzenia. Remont Opery Śląskiej przyniósł nowy wymiar brzmienia, wprowadzając innowacyjne technologie dźwiękowe i sceniczne. Zastosowane rozwiązania akustyczne nie tylko spełniają oczekiwania profesjonalistów z branży muzycznej, ale również zwiększają atrakcyjność dla szerokiej publiczności, zapewniając niezapomniane wrażenia.
Co sprawia, że nasz system ze sterowaną wiązką ma przewagę nad innymi systemami? Wymagaj więcej od technologii: A+ wg. IEC, STI 0,76
Co to dokładnie oznacza? Obok systemu wirtualnej akustyki, zainstalowaliśmy system nagłośnienia frontowego, oparty o najnowocześniejsze technologie sterowania wiązką dźwięku, cyfrowe mikrofony bezprzewodowe oraz najwyższej klasy stoły mikserskie. Te wysokiej jakości urządzenia, precyzyjnie skonfigurowane przez specjalistów z bogatym doświadczeniem, dostarczają krystalicznie czysty i klarowny dźwięk.
Za wrażeniami zmysłowymi stoją liczby
Znakomity uśredniony dla całego obszaru widowni wynik pomiarów STI (pomiar zrozumiałości mowy) 0,76, plasuje Operę Śląską w kategorii obiektów A+, według IEC. Jesteśmy bardzo dumni z tego rezultatu. Remont Opery Śląskiej to inwestycja w przyszłość sztuki dźwiękowej, przy zachowaniu unikalnego charakteru obiektu.
Autor zdjęć: Adrianna Kochańska | Visual Voice
Serdecznie dziękujemy Generalnemu Wykonawcy, firmie Alstal, za skuteczną współpracę i zrozumienie wielu aspektów technologicznych, które umożliwiły pomyślne zrealizowanie zadania.
Podziękowania kierujemy również do współwykonawców – Prolight (oświetlenie sceniczne) i BSC (mechanika sceny) za ich profesjonalizm i staranność w realizacji projektu. Efekty są widoczne gołym okiem: perfekcyjne działanie urządzeń, ich klasa jakości oraz ergonomia.