Realizacje

Nagłośnienie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa

Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa to obszerny wielopoziomowy obiekt, na który składa się wiele sal różnej wielkości. Jego celem jest promocja Wojska Polskiego, rozwijanie kultury narodowej i kultywowanie tradycji oręża polskiego. Obiekt został całkowicie wyremontowany, co było okazją do zbudowania bardzo nowoczesnego systemu nagłośnienia. Szczególnie głęboką metamorfozę przeszła sala teatralno-kinowa (Scena Garnizon) oraz sala kolumnowa.

Nagłośnienie obiektu składa się z systemu kinowego, systemu koncertowego sali kinowo-widowiskowej, systemu koncertowego kameralnej sali wielofunkcyjnej, systemu nagłośnienia dwóch sal konferencyjnych i sali ćwiczeń ruchowych oraz dźwiękowego systemu ostrzegawczego.

Zakres prac

 • Indywidualny projekt systemu nagłośnienia
 • Instalacja systemu
 • Nagłośnienie oparte na urządzeniach MBHO oraz Fohhn Audio
 • Integracja systemów
 • Dostarczenie akcesoriów umożliwiających swobodną pracę systemu poza Klubem Dowództwa Garnizonu

Mobilny system nagłośnienia

Nagłośnienie Teatru Śląskiego w Katowicach

Nowoczesne nagłośnienie dla Teatru Śląskiego, oprogramowanie systemu oraz jego końcowe zestrojenie gwarantują najwyższą jakość dźwięku. Całość jest prawie niewidoczna dla widza, dzięki idealnemu wkomponowaniu w Dużą Scenę.

Zakres prac:

 • Dopasowany projekt systemu skonsultowany z działem techniki Teatru, a lokalizacja i modele zespołów uzgodnione z konserwatorem zabytków
 • Wykonanie trójwymiarowego modelu obiektu
 • Instalacja systemu
 • Zapewnione nagłośnienie dla Teatru oparte na urządzeniach głośnikowych firmy Fohhn Audio AG
 • Przygotowanie oprogramowania, pozwalającego na zdalne sterowanie systemem
 • Zestrojenie wraz z pomiarami wykonane przez specjalistę, przy pomocy wysokiej jakości narzędzi oraz oprogramowania

Profesjonalny system nagłośnienia i oprogramowanie

Nagłośnienie klubu Jazovia

Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach to idealne miejsce do tworzenia sztuki i kultury, szczególnie nagrań oraz wydawnictw wideo i audio, koncertów, premier, wystaw, warsztatów. Jazovia znajduje się na Rynku Starego Miasta,  składa się z sali koncertowej, studia nagrań, galerii sztuki, letniej przestrzeni teatralnej oraz restauracji z klubem jazzowym.

Sala koncertowa została wykonana zgodnie z najwyższymi światowymi standardami. Można w niej znaleźć Fortepian Steinway D, pełny backline, specjalne wytłumienie oraz rozpraszanie dźwięku, klimatyzację i wentylację niskoszumową, dogłośnienie Digidesign i Fohhn, zapewniające perfekcyjny dźwięk. Studio nagrań jest połączone z salą koncertową, która została w pełni przystosowana do nagrań na żywo oraz studyjnych.

Nowoczesny system audio dla Teatru Ludowego w Krakowie

Teatr Ludowy w Krakowie to typowy teatr dramatyczny wybudowany w czasach socjalizmu. Znajduje się w dzielnicy Nowa Huta na osiedlu Teatralnym i działa od 1955 roku. Nowy system audio Teatru został dostosowany do obsługi dużych imprez np. baletów, festiwali, spektakli teatralnych oraz mniejszych wydarzeń np. akademii lub odczytów.

Prace wykonane w ramach inwestycji:

 • Projekt systemu audio teatru 
 • Instalacja systemu 
 • Nagłośnienie teatralne oparte na urządzeniach głośnikowych firmy Fohhn Audio AG
 • Dostosowanie elementów nagłośnienia do architektury Dużej Sceny
 • Strojenie wraz z pomiarami wykonane przez inżyniera firmy Fohhn, Ralfa Freudenberga, przy pomocy wysokiej jakości narzędzi oraz oprogramowania

Nagłośnienie Azoty Arena w Szczecinie

System nagłośnienia Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty Arena został równolegle zbudowany i połączony z systemem 4 telebimów Video Cube. Obiekt jest przeznaczony do organizacji wydarzeń sportowych na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Możliwe jest zorganizowanie w nim dużych imprez w takich dyscyplinach jak koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna halowa, siatkówka, badminton, tenis, szermierka, sporty walki, gimnastyka sportowa czy skok o tyczce. 

Hala główna mieści 5000 osób podczas imprez sportowych oraz 7000 osób podczas koncertów. By zwiększyć widoczność organizowanych wydarzeń zamontowany został podsufitowy system 4 telebimów – video cube, który w zależności od potrzeb organizatorów może prezentować transmisje live, powtórki akcji czy reklamy sponsorów.

Dostarczony system nagłośnienia hali zwiększa jej funkcjonalność – obecne nagłośnienie umożliwia organizację koncertów i festiwali.

Mobilne nagłośnienie Kancelarii Prezydenta

Kancelaria Prezydenta RP zajmuje się obsługą Prezydenta, szefa Kancelarii RP, sekretarzy oraz podsekretarzy stanu. W skład systemu nagłośnienia wchodziły między innymi głośniki Fohhn LX 150.

W ramach świadczonej usługi zapewniona została m.in.:

 • odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne,
 • prosta i szybka instalacja w każdym miejscu organizowanych uroczystości,
 • lekkie urządzenia dobrane rozmiarowo i kolorystycznie do otoczenia,
 • dyspozycyjność i wsparcie techniczne podczas eksploatacji urządzeń.

Kancelarii dostarczony został mobilny zewnętrzny system do wizualizacji wielkoformatowych na potrzeby organizowanych uroczystości. W jego skład wchodził ekran LED o powierzchni 18m2 o rzeczywistym rozmiarze piksela 10 mm. Ekran umieszczony był na mobilnej przyczepie, w której znajdowała się mini reżyserka do obsługi ekranu. Przyczepa została wyposażona w hydrauliczny system wysuwania ekranu. Dzięki niemu, jedna osoba mogła rozłożyć i ustawić ekran w dowolnym miejscu w czasie nieprzekraczającym 15 minut. Możliwy był płynny obrót ekranu o 360 stopni, sterowany hydraulicznie lub elektrycznie. Przyczepa została również wyposażona w czujnik wiatru, który sygnalizował graniczną prędkość wiatru. System posiada też agregaty na wypadek braku zasilania. 

Nagłośnienie Kina Iluzjon

Profesjonalne nagłośnienie Kina Iluzjon Filmoteki Narodowej było nietypowym wyzwaniem. Teraz nowe wyposażenie pozwala na elastyczną, wszechstronną działalność kina.

Wykonane w ramach inwestycji prace:

 • Dopasowany projekt systemu
 • Dobranie zespołów głośnikowych z uwzględnieniem wysokich parametrów transmisji dźwięku pod kątem wysokiej wydajności akustycznej.
 • Wysoki komfort pracy realizatora dźwięku.
 • Intuicyjne połączenia elementów systemu oraz zminimalizowanie  możliwości popełnienia błędu w trakcie codziennych zadań.